przemyslowe suszarki

Prasa pozioma do bielizny fasonowej model UNI 2000

Bielizna fasonowa w odróżnieniu od bielizny płaskiej, to taka, która ma określony kształt, czyli inaczej fason . Przykładowo- bielizna fasonowa to na przykład fartuchy lekarskie, koszule, żakiety, spodnie, spódnice, czy pidżamy, a bielizna płaska to na przykład pościel, poszewki, prześcieradła, ścierki, czy ręczniki. Od razu widać, że prasowanie bielizny płaskiej i fasonowanej, to zupełnie inna bajka, więc  musi odbywać się w innych maszynach pralniczych.

Prasa pozioma firmy Jansen model UNI 2000 , to nowoczesny i bardzo wydajny model przeznaczony do prasowania tylko bielizny fasonowanej. Wykorzystywana jest oczywiście w pralniach przemysłowych średniej wielkości.

Parametry prasy poziomej UNI 2000

Długość prasy- 1 metr 48 centymetrów

Szerokość prasy- 1 metr 14 centymetrów

Wysokość prasy- 1 metr 20 centymetrów

Waga- 360 kilogramów

Wydajność- przy wilgotności 35% 15 sztuk bielizny fasonowanej na jedną godzinę pracy

Odparowywanie wody- 30 litrów na jedną godzinę pracy

Czas  obrabiania wyrobu-- 3-100 sekund

 

Prasa ogrzewana jest parą wysokoprężną . Zasilanie odbywa się za pomocą silnika elektrycznego o mocy 0,5 kW.

Budowa prasy poziomej UNI 2000  jest niezwykle stabilna. Maszyna zbudowana jest z dwóch, niezależnych, ale współpracujących ze sobą stalowych płyt, które mają kształt prostokąta. Dolna płyta jest  elastyczną, ale też  podgrzewaną poduszką, a górna płyta, to tak zwana  płyta dociskowa,  która też jest  podgrzewana. Obie płyty są wykonane z dobrej jakości  stali. Elastyczność dolnej płyty dociskowej pozwala na skuteczne wyprasowanie wszystkich nierówności obrabianej bielizny fasonowej,  takich jak listwy, guziki, plisy i wystające szwy.

Sterowanie prasą poziomą  odbywa się pneumatycznie, a nastawianie docisku płyt jest bezstopniowe, a więc bardzo płynne.

Prasa pozioma UNI 2000 jest nowoczesnym ,wydajnym, oszczędnym urządzeniem o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Oprócz wydajności i oszczędności maszyna gwarantuje przede wszystkim bardzo wysoką jakość usługi. Prasa  pozioma UNI 2000  posiada wszystkie wymagane prawem europejskim certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.