przemyslowe suszarki

Pralnico -wirówki barierowe serii WE HIGIENC

Firma JENSEN znana  jest w branży pralniczej  z produkcji bardzo wysokiej jakości maszyn pralniczych, w tym również  pralnico wirówek. Pralnico wirówki to nowoczesne, przemysłowe maszyny pralnicze wykorzystywane w procesie prania na mokro. Urządzenia tego typu  łączą w sobie dwa etapy procesu prania wodnego, czyli pranie i wirowanie, bez konieczności przeładowania wsadu.

Zaproponowana przez Jensen pralnico wirówka WE HIGIENC oferuje również  dodatkową, niezwykle  ważną funkcję, czyli tak zwaną barierę higieniczną. Bariera higieniczna to w  dużym uproszczeniu oczywiście- odkażenie i dezynfekcja wsadu. Ten model pralnico wirówki oprócz standardowego procesu prania na mokro, dodatkowo oferuje odkażanie, więc może być wykorzystywany nie tylko w usługach pralniczych na styku medycyny ( szpitale, sanatoria, przychodnie itp.), ale też do prania odzieży roboczej ( obowiązkowo w gastronomii) .

Pralnico wirówki WE HIGIENC występują w dwóch wersjach zasilania- parowej i elektrycznej. Modele różnią się między sobą ładownością – od małych 16- kilogramowych, aż  po wielkie 180 kilogramowe. Za to wszystkie modele zostały wyposażone w tak zwany auto balans, czyli system pochłaniania drgań- podczas wirowania około siedemset obrotów na minutę do podłoża transmitowany jest jedynie jeden procent drgań, co powoduje, że taka pralnico wirówka nie musi być kotwiczona do podłoża .

Urządzenia charakteryzują się bardzo wysokim stopniem odwirowania  ( stała oddzielenia G powyżej 300 )  co pozwala zaoszczędzić energię potrzebną do całego cyklu suszenia. W ogóle ten nowoczesny model niezwykle oszczędnie wydatkuje energię i jest bardzo wydajny. Jak  przystało na super nowoczesne maszyny, są one oczywiście sterowane elektronicznie, najczęściej  za pomocą specjalnego programowalnego mikroprocesora. Do wyboru jest aż siedemdziesiąt dziewięć  programów  prania - od bardzo prostych, po bardziej skomplikowane i wieloetapowe.

Ze względu na barierę higieniczną producent zaproponował dodatkowe zabezpieczenia takie jak samoczyszczący dozownik na środki piorące, płynną regulację obrotów bębna, którą umożliwia silnik z konwerterem częstotliwości.

 

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.