Stworzenie własnej pralni to przedsięwzięcie, przed podjęciem którego należy poznać możliwości i ofertę dostępnych na rynku urządzeń, by zapewnić odpowiedni standard usług, , a zarazem ocenić swoje możliwości inwestycyjne. Tylko profesjonalne podejście i dbałość o prane tkaniny zapewni powodzenie i zadowolenie klientów. Wyposażenie pralni wiąże się z niemałymi wydatkami, które trzeba starannie zaplanować, warto jednak postawić na renomowane produkty najwyższej jakości, co z pewnością przełoży się na ich funkcjonalność i bezawaryjność.
Maszyny piorące i suszące
Pralnica to podstawowe urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie pralnię. Liczy się przede wszystkim jej wydajność i pojemność. Uzupełnieniem pralnicy powinna być wirówka, najlepiej wyposażona w duże filtry, dzięki której możliwe jest pozbycie się nadmiaru wody z czyszczonych ubrań. Opcją, którą warto rozważyć jest zakup pralnicowirówki, która w jednym urządzeniu połączy dwie ważne funkcje. Plusem takiego wyboru będzie na pewno obniżenie kosztów zużycia wody i energii, gdyż jest to jedna z istotnych zalet nowoczesnych pralnicowirówek.
Suszarka to kolejny z niezbędnych elementów wyposażenia – przy jej wyborze warto kierować się kilkoma kryteriami. Wśród nich są na pewno solidna konstrukcja urządzenia oraz duża komora, o której czystość łatwo będzie zadbać. Zapewni to efektywność w usuwaniu wilgoci i usprawni pracę całej pralni.
Agregat chemiczny jest podstawowym wyposażeniem pralni chemicznych, ale znajdzie on zastosowanie wszędzie tam, gdzie trafia odzież nienadająca się do prania wodnego. Nowoczesne agregaty łączą w sobie funkcję oczyszczania i suszenia odzieży. Podstawą całego procesu prania są niepalne rozpuszczalniki chlorowane. Opary powstające w trakcie suszenia garderoby pozostają wewnątrz urządzenia, dzięki czemu technologia jest w pełni ekologiczna.
Stoły do prasowania i manekiny parowe
Gwarantują odpowiedni wygląd wypranej odzieży i są niezbędnym wyposażeniem zarówno w pralniach wodnych, jak i chemicznych. Stoły do prasowania posiadają kilka możliwych rodzajów wyposażenia – przykładowo może być to: nadmuch, podgrzewany blat, ramię pomocnicze, żelazko elektryczno-parowe, system naciągu. Zawsze powinny jednak posiadać regulator temperatury. Rozwiązaniem, które będzie przydatne szczególnie w przypadku kurtek lub płaszczy, są obrotowe manekiny parowe. Ich działanie oparte jest na schemacie działania wytwornicy pary wodnej i regulowanym strumieniowu gorącego powietrza.
Dodatkowe wyposażenie
W każdej pralni przydatnych będzie szereg drobnych elementów, które okażą się niezbędne w codziennej pracy – wózki do transportu mokrej bielizny czy regały na środki czyszczące to tylko niektóre z nich. Konieczne jest rozplanowanie przestrzeni, w której będzie przechowywane wyprana odzież i niezbędnego w tym celu wyposażenia. W zależności od zakresu świadczonych usług w pralni mogą przydać się również kontenery transportowe.
Polecamy
Najnowsze
Maszyny pralnicze nowe czy używane
Gdy rozważamy otwarcie pralni, pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, dotyczy wyboru odpowiednich maszyn. Dla wielu... [...]