przemyslowe suszarki

Jak działa pralnica przemysłowa?

Pranie w warunkach przemysłowych nie jest łatwe. Mamy, bowiem do czynienia z ogromną liczbą ubrań i tekstyliów domowych. Profesjonalne pralnice przemysłowe muszą być dostosowane do dużych wsadów i działania na okrągło. Pamiętajmy o tym, że pralnie obsługują nie tylko klientów indywidualnych. Z ich usług korzystają również hotele, restauracje czy szpitale. W takim przypadku wybranie pralnicy, zamiast pralki przemysłowej, która jest mniejsza i działa na mniejszą skalę jest oczywiste. Jeżeli chodzi o sama technologię prania, pralkę od pralnicy różni niewiele.

Technologia prania w pralnicach przemysłowych
W pralnicach mamy do czynienia z typowym pranie na mokro. Cały proces prania rozpoczyna się od właściwego przygotowania wsadu. Pracownicy pralni robią dokładnie to samo, co my w warunkach domowych. Następuje, zatem segregacja prania, czyli jego podział według rodzajów tkanin i kolorów. Odzież zostaje zabezpieczona, a niektóre z plam usuwa się ręcznie. 
Dopiero po tych czynnościach wsad umieszczany jest w bębnie pralnicy. Pracownik dodaje w odpowiednim miejscu pralnicy środek do prania i wybiera właściwy program prania. Teraz zaczyna działać już urządzenie. Po zakończonym cyklu prania rzeczy zostają wybrane z bębna.

Pranie właściwe na wszystkich swoich etapach (pranie, płukanie, odsączanie i suszenie) odbywa się automatycznie, bez udziału ludzi. Jednak pracownicy pralni mają możliwość ingerencji w program, bez względu na to, w którym momencie prania znajduje się pralnica.

Krótka charakterystyka pralnic przemysłowych
Wybór pralnic przemysłowych jest obecnie ogromny. Istnieje, zatem możliwość dostosowania parametrów tego urządzenia do konkretnej pralni i jej wielkości. W przypadku największych punktów usług pralniczych sprawdzają się pralnice tunelowe, które charakteryzuje pełne zautomatyzowanie i duża wydajność. Posiadają one wiele komór, między którymi stopniowo przemieszcza się wsad. Wstępne pranie odbywa się w komorze wstępnej. Następnie odzież wędruje do komory prania zasadniczego, aby na końcu trafić do komory neutralizacji. W tej ostatniej pranie jest odwadniane. Odbywa się tutaj również jego dezynfekcja. Tego typu pralnice istnieją już od lat sześćdziesiątych. Jednak współczesne modele są niezwykle nowoczesne, skuteczne, a także bardzo oszczędne. Dzięki nim świadczenie usług przez pralnie może być w pełni zautomatyzowane.

Jeżeli masz w planach założenie własnej pralni - koniecznie sprawdź pralnice Sovrana!

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.