przemyslowe suszarki

Prasownice nieckowe JENROLL EXPG z elastyczną niecką

Prasowanie, to jeden z ważnych etapów procesu technologicznego  przemysłowego prania na mokro. W praniu na mokro, w przeciwieństwie do prania na sucho, wykorzystywana jest woda i środek piorący. Nie wszystkie tkaniny mogą być przeznaczone do tego typu prania. W naszych warunkach pranie na mokro ma raczej charakter przemysłowy, wyłączywszy oczywiście pranie domowe.

Prasownice przemysłowe wykorzystywane są w końcowym etapie prania na mokro. Na rynku jest szeroki wybór różnych modeli takich urządzeń.

Wysoko oceniane są gazowo-olejowe prasownice nieckowe JENROLL EXPG, które  przeznaczone są do prasowania mało i wielkoformatowej bielizny płaskiej ( poszwy, poszewki, prześcieradła, ręczniki itp.).

W zależności od wielkości i wydajności prasownicy, maszyna musi być obsługiwana przez 2-3 przeszkolonych pracowników. Jeden pracownik wpuszcza bieliznę z przodu prasownicy, a co najmniej dwóch odbiera wyprasowana już bieliznę z tyłu. Obsługę osobową prasownicy można zmniejszyć, jeśli prasownica nieckowa będzie współpracować z maszynami zwanymi podawarkami ( ich praca polega na automatycznym wprowadzaniu do maszyny bielizny) i składarkami automatycznymi.

Jak sama nazwa wskazuje najważniejszym elementem tego rodzaju prasownicy jest niecka, bowiem prasowanie polega na dociskaniu prasowanego materiału  przez ruchomy walec do niecki, która pod wpływem tego docisku dopasowuje się do walca. Walec obłożony jest taśmą sprężynkową i specjalną wykładziną .Walce napędzane są silnikami prądu przemiennego z przetwornicą częstotliwości. Przetwornica częstotliwości  pozwala na płynną zmianę obrotów . Prędkość walca jest jest regulowana w zależności od stopnia wilgotności bielizny.

Niecka prasowalnicy wykonana jest z dwóch warstw stalowych, posiada bardzo wysoki stopień wypolerowania, co przekłada się na wysoki współczynnik oddawania ciepła, a to z kolei daje wymierne oszczędności energii. Elastyczność niecki jest bardzo istotnym czynnikiem podczas jej pracy- sztywne niecki, jakie stosowane były do tej pory traciły kontakt z wałem w miarę zużywania się na nich specjalnej okładziny i przekazywanie ciepła nie było optymalne, w przypadku niecek elastycznych taki efekt nie ma prawa zaistnieć.

Prasownice nieckowe  (  zarówno jedno, dwu jak  i trzy nieckowe)  JENROLL EXPG z elastyczną niecką, produkowane są o zróżnicowanej  średnicy  walców, a mianowicie -  osiemset i tysiąc dwieście milimetrów. Ich długości są również  zróżnicowane.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.