przemyslowe suszarki

Profesjonalne pranie koszul

Koszule są najbardziej istotną częścią garderoby każdego mężczyzny. Dodają mu stylu i elegancji. Oczekujemy, że będą wyglądać świetnie przez cały czas. Mimo że są one stosunkowo łatwe do czyszczenia i prasowania przez profesjonalne pralnie, mogą pojawić się dodatkowe problemy, takie jak zabrudzenia wokół kołnierza, utrata koloru i ścieranie tkaniny prowadzące przetarć oraz dziur.

Doświadczenia branży pokazują, że przeciętna koszula będzie towarzyszyć nam przez około dwa lata. Wszystko zależy oczywiście od intensywności użytkowania. Lepszym wskaźnikiem żywotności koszul jest liczba prań. Średnia koszula przetrwa w dobrym stanie od 35 do 50 cykli prania. Nie oznacza to, że nasza koszula rozerwie się na kawałki w trakcie 51 cyklu wirowania. Trwałość odzieży zmienia się jednak wraz ze ścieraniem i naprężaniem materiału podczas noszenia. Te typowe problemy mogą dotyczyć różnych elementów koszuli, kołnierzyka i mankietów, rękawów. Niektóre z nich można przewidzieć lub im zapobiec, podczas gdy innych nie unikniemy.

Zabrudzenia wokół kołnierzyka
To zmora każdego właściciela koszul. Podczas noszenia koszuli kołnierzyk styka się z szyją. Jest narażony na nieustanny kontakt z potem, kremami, wodą kolońską, żelem do włosów i innymi preparatami do skóry czy włosów. Aby zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się brudu na kołnierzu i wokół mankietów, koszule powinny być prane po każdym noszeniu.

Pranie koszul w pralni
Aby uzyskać najlepsze wyniki prania, koszule powinny być czyszczone przez profesjonalne pralnie. 
Profesjonalne pranie koszul różni się od domowego prania. Punkty usług pralniczych używają fachowych preparatów do prania i zaawansowanych procedur suszenia. Z niektórych koszul bardzo trudno usuwa się zagniecenia powstałe w praniu i czyszczeniu. Pralnia wodna nie tylko odpowiednio wypierze koszulę, dostosowując detergenty, temperaturę wody i cykl prania do konkretnego rodzaju materiału, ale zajmie się również odpowiednim wykończeniem odzieży. Wykończenie może być najważniejszą różnicą między profesjonalnym praniem, a domowym czyszczeniem koszul. Prasowanie w domu wymaga znacznie więcej czasu i wysiłku, a ostatecznie efekt i tak z reguły nie jest zadowalający. Pamiętajmy o tym, że im lepiej zadbamy o nasze koszule, tym dłużej będą nam one służyć i będziemy w nich wyglądać świetnie. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.