Pralnice tunelowe funkcjonują już od 1965 roku i wciąż są wykorzystywane, mimo iż przez lata zmieniała się technologia i realia ich użytkowania. Obecnie znajdują zastosowanie przede wszystkim w różnych gałęziach przemysłu, służąc do prania ubrań roboczych czy bielizny. Szpitale, hotele, zakłady produkcyjne – to instytucje które najczęściej korzystają z możliwości, jakie dają pralnice tunelowe.
Pralnice tunelowe – charakterystyka
Pranie w pralnicy tunelowej opiera się na przemieszczaniu się ubrań pomiędzy poszczególnymi komorami. Z komory prania wstępnego rzeczy przechodzą do komory prania zasadniczego, a następnie do komory płukania i komory neutralizacji, gdzie podlegają na przykład dezynfekcji, co szczególnie ważne w instytucjach takich jak szpital czy zakład produkcyjny. Obrót wahadłowy bębna w przypadku pralnic tunelowych mieści się w zakresie kąta 280 stopni. Końcowy etap odbywa się przy użyciu prasy, która pod naciskiem trzydziestu pięciu ton wyciska wsad. Bielizna lub ubrania są podawane do suszarek-roztrząsarek, skąd trafiają do prasowania. Cały proces prania z wykorzystaniem pralnic tunelowych ma zapewnić skuteczność i precyzję, a ograniczać stopień zużycia i proces niszczenia ubrań. Największy wpływ ma na to rezygnacja z odwirowywania, które stwarza ryzyko zniszczenia bielizny. Zamiast tego stosowane są specjalne prasy.
Pralnice tunelowe osiągają wydajność 200kg/h-800kg/1h, co przy całym dniu pracy pozwala osiągnąć wydajność 1600kg/8h- 6400kg/8h. Podział na komory umożliwia osobne programowanie pracy dla każdej komory i indywidualne dozowanie środków piorących -można w ten sposób uzyskać największą funkcjonalność.
Pralnica tunelowa Power Trans
Power trans to jedna z nowocześniejszych technologii w dziedzinie maszyn pralniczych dostępnych na rynku. Dla użytkowników zapewnia przede wszystkim minimalny udział obsługi serwisowej, wysoką wydajność i jakość prania oraz szczególną dbałość o utrzymanie jak najlepszego stanu tkanin poddawanych zabiegom prania i suszenia.
Pralnica tunelowa Power Trans połączona jest z prasą wyżymającą i zestawem suszarko-roztrząsarek. Charakterystyczna dla niej prasa z kauczukowym stemplem znacznie ogranicza zniszczenie bielizny. Użycie modułowego systemu budowy tunelu daje możliwość wyboru pomiędzy klasycznym transportem typu Bottom a opcją Top przy zastosowaniu takiej samej technologii budowy urządzenia.
Polecamy
Najnowsze
Maszyny pralnicze nowe czy używane
Gdy rozważamy otwarcie pralni, pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, dotyczy wyboru odpowiednich maszyn. Dla wielu... [...]