przemyslowe suszarki

Pralnica tunelowa Power Trans

Pralnice tunelowe funkcjonują już od 1965 roku i wciąż są wykorzystywane, mimo iż przez lata zmieniała się technologia i realia ich użytkowania. Obecnie znajdują zastosowanie przede wszystkim w różnych gałęziach przemysłu, służąc do prania ubrań roboczych czy bielizny. Szpitale, hotele, zakłady produkcyjne – to instytucje które najczęściej korzystają z możliwości, jakie dają pralnice tunelowe.

Pralnice tunelowe – charakterystyka

Pranie w pralnicy tunelowej opiera się na przemieszczaniu się ubrań pomiędzy poszczególnymi komorami. Z komory prania wstępnego rzeczy przechodzą do komory prania zasadniczego, a następnie do komory płukania i komory neutralizacji, gdzie podlegają na przykład dezynfekcji, co szczególnie ważne w instytucjach takich jak szpital czy zakład produkcyjny. Obrót wahadłowy bębna w przypadku pralnic tunelowych mieści się w zakresie kąta 280 stopni. Końcowy etap odbywa się przy użyciu prasy, która pod naciskiem trzydziestu pięciu ton wyciska wsad. Bielizna lub ubrania są podawane do suszarek-roztrząsarek, skąd trafiają do prasowania. Cały proces prania z wykorzystaniem pralnic tunelowych ma zapewnić skuteczność i precyzję, a ograniczać stopień zużycia i proces niszczenia ubrań. Największy wpływ ma na to rezygnacja z odwirowywania, które stwarza ryzyko zniszczenia bielizny. Zamiast tego stosowane są specjalne prasy.

Pralnice tunelowe osiągają wydajność 200kg/h-800kg/1h, co przy całym dniu pracy pozwala osiągnąć wydajność 1600kg/8h- 6400kg/8h. Podział na komory umożliwia osobne programowanie pracy dla każdej komory i indywidualne dozowanie środków piorących -można w ten sposób uzyskać największą funkcjonalność.

Pralnica tunelowa Power Trans

Power trans to jedna z nowocześniejszych technologii w dziedzinie maszyn pralniczych dostępnych na rynku. Dla użytkowników zapewnia przede wszystkim minimalny udział obsługi serwisowej, wysoką wydajność i jakość prania oraz szczególną dbałość o utrzymanie jak najlepszego stanu tkanin poddawanych zabiegom prania i suszenia.

Pralnica tunelowa Power Trans połączona jest z prasą wyżymającą i zestawem suszarko-roztrząsarek. Charakterystyczna dla niej prasa z kauczukowym stemplem znacznie ogranicza zniszczenie bielizny. Użycie modułowego systemu budowy tunelu daje możliwość wyboru pomiędzy klasycznym transportem typu Bottom a opcją Top przy zastosowaniu takiej samej technologii budowy urządzenia.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.