przemyslowe suszarki

Maszyny pralnicze nowe czy używane

Gdy rozważamy otwarcie pralni, pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, dotyczy wyboru odpowiednich maszyn. Dla wielu przedsiębiorców - zwłaszcza początkujących - liczy się nie tylko rodzaj i specyfikacja urządzeń, ale też koszt. Chęć oszczędności wiąże się jednak z wątpliwościami dotyczącymi efektywności i stanu urządzeń, a co za tym idzie standardem obsługi przyszłych klientów.

Koszt maszyn pralniczych

Odpowiednie wyposażenie, które będzie stanowić podstawę działalności, to tak naprawdę największy koszt związany z otwarciem własnej pralni. Wśród najdroższych niezbędnych urządzeń trzeba wymienić na pewno agregat do prania chemicznego i maszynę do prania wodnego. Ceny nowych urządzeń tego typu mogą wynosić dziesiątki tysięcy złotych – agregaty osiągają ceny nawet do 100 tysięcy złotych, a koszt zakupu maszyny do prania wodnego waha się pomiędzy 15 tysięcy a 50 tysięcy złotych.

Kompleksowe wyposażenie pralnie to także kolejne wydatki, mniejsze, ale równie niezbędne. Co za tym idzie początkowy koszt całej inwestycji jest wysoki i wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność chciałoby go obniżyć.

Maszyny używane

Możliwości zakupu używanych maszyn pralniczych jest z pewnością wiele – począwszy przez ogłoszenia prywatne, komisy zajmujące się tego rodzaju sprzętem, aż po firmy, które oferują urządzenia zarówno nowe, jak i używane. Za przykład może tu posłużyć firma Kannegiesser, która stwarza możliwość zakupu maszyn pochodzących od swoich klientów. Urządzenia pochodzą wówczas najczęściej od osób, które zdecydowały się na nowe inwestycje chcąc znacznie zwiększyć wydajność lub zaoszczędzić nieco miejsca w pomieszczeniu, gdzie znajduje się pralna. Trzeba zdawać sobie sprawę z tych minusów, bo wiążą się z zakupem używanych maszyn pralniczych – w porównaniu z urządzeniami wykorzystującymi najnowsze technologie są one na pewno mniej wydaje, mniej komfortowe i nie tak intuicyjne w obsłudze. Rekompensatę na pewno będzie stanowić cena, która w przypadku starszego sprzętu może stanowić równowartość 30%-50% ceny nowej maszyny pralniczej.

Decyzję o wyborze nowego bądź używanego urządzenia każdy przedsiębiorca musi podjąć po analizie plusów i minusów jakie się z tym wiążą. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę w biznesie i posiadają ograniczony budżet, może być to rozwiązanie bardzo korzystne. Jeśli jednak zależy nam na działalności na większą skalę, wysokiej wydajności prania i komforcie, a także większej pewności, jaką daje zakup nowej maszyny z gwarancją serwisową, warto brać pod uwagę tę opcję.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.