przemyslowe suszarki

Usługi oferowane przez pralnie wodne i chemiczne

Pralnie kojarzą się przede wszystkim z podstawowymi zabiegami czyszczącymi, ale zakres oferowanych usług jest często o wiele szerszy.

Najczęściej wykonywane zabiegi to z pewnością czyszczenie chemiczne lub wodne – w zależności od rodzaju pralni. Kluczowy jest tu dobór sprzętu i odpowiednich środków, co daje gwarancję delikatności i bezpieczeństwa nawet dla najbardziej wymagających lub podatnych na uszkodzenia materiałów.

Oprócz tego rodzaju zabiegów pralnie specjalizują się często w innych działaniach:

  • odplamianie – liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo tkanin i skuteczność, dlatego konieczne są zarówno skuteczne ale i bezpieczne środki oraz odpowiednio wyszkolony personel,

  • formowanie – odbywa się dzięki zastosowaniu manekinów parowych, które zapewniają prasowanie i formowanie kurtek, marynarek czy żakietów. Optymalne efekty zapewniają zastosowane w urządzeniach tego typu regulatory pary, nadmuchu gorącego i zimnego powietrza. Dzięki nim odzież uzyskuje pożądany kształt,

  • prasowanie – nowe technologie, stosowane coraz częściej w pralniach, zapewniają staranne wykończenie i bezpieczeństwo ubrań,

  • krochmal – w przypadku obrusów, koszul czy bielizny pościelowej przeprowadzenie zabiegu zapewnia idealny kształt i dłuższy świeży wygląd tkanin.

Obecnie pralnie coraz częściej realizują nie tylko czynności związane z czyszczeniem i zapewnieniem odpowiedniego kształtu tekstyliów, ale również oferują bardziej specjalistyczne zabiegi. Z pewnością szersza oferta i nietypowe prace przyciągają klientów, którym zależy na szczególnej dbałości o garderobę.

  • Apretura - czyli proces uszlachetniania i wzmocnienia tkaniny. Polega na nałożeniu cienkiej powłoki specjalnego środka, odbywa się już po przeprowadzonym praniu wodnym lub czyszczeniu chemicznym. Efektem zabiegu jest przywrócenie pierwotnego wyglądu i fasonu odzieży. Apretura sprawdza się szczególnie w przypadku żakietów, marynarek, spodni, spódnic czy krawatów.

  • Impregnacja – służy ochronie odzieży przed deszczem, wilgocią i brudem – działanie i negatywny wpływ czynników zewnętrznych jest zatem znacznie ograniczony. Usługa najczęściej obejmuje odzież skórzaną, puchową oraz akcesoria, takie jak plecaki, parasole ogrodowe lub pokrowce.

  • AntyRoztocza - usługa skierowana jest głównie do alergików. Dzięki nałożeniu cienkiej powłoki specjalnego środka tkanina jest zabezpieczona przed roztoczami. Efekt ten utrzymuje się nawet do sześciu miesięcy. Najczęściej zabiegowi poddawane są dywany, koce, narzuty, zasłony i firany.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.