przemyslowe suszarki

Wyposażenie pralni wodnej

Właściwie dobrany park maszynowy jest kluczem do sukcesu każdej pralni, która chce uchodzić za profesjonalny punkt usług pralniczych. Na wyposażenie pralni składa się wiele specjalistycznych sprzętów. Do niezbędnych urządzeń należą pralnico-wirówki, suszarki, magle, pakowarki do odzieży, stoły do prasowania oraz manekiny do formowania odzieży. Oto krótka charakterystyka poszczególnych elementów pralni wodnej:
 
Pralnico-wirówki
Przekonanie, że w pralniach używa się podobnego sprzętu, jaki znajduje się w naszych łazienkach jest mylne. Pralnico-wirówki to znacznie więcej, niż zwykłe pralki. Przede wszystkim są znacznie większe, a więc są w stanie pomieścić większą ilość prania. Podczas, gdy ładowność typowych pralek wynosi do kilku kilogramów. Do pralnico-wirówek wrzuca się jednorazowo nawet kilkaset kilogramów prania. W związku z tym, ich konstrukcja musi być solidniejsza. Takie urządzania działają dużej i są w stanie wytrzymać nawet bardzo intensywną eksploatację. Najbardziej profesjonalne urządzenia pralnicze wyposażone są w programatory, dzięki którym można wprowadzić konkretne parametry prania takie, jak czas prania, temperatura, obroty wirowania, ilość cykli oraz poziom i spust wody. 

Suszarki
Kolejny niezbędny sprzęt w pralni to suszarka. Służą do podsuszania odzieży i tekstyliów lub do ich całkowitego suszenia. Za pomocą specjalnych programatorów, można ustawić czas i temperaturę suszenia oraz włączyć czujnik wilgotności. Ubrania suszy się w dużych bębnach, wykonanych najczęściej ze stali nierdzewnej. W zależności od modelu suszarki posiadają podgrzew elektryczny, parowy lub gazowy.

Magle
Magiel jest koniecznością w pralniach zajmujących się praniem tzw. bielizny płaskiej. Do tego typu tekstyliów należą: pościel, prześcieradła, obrusy i serwetki. Po wstępnym podsuszeniu są one maglowane, a następnie składane. Podobnie, jak w przypadku suszarek, magle wykorzystują podgrzew elektryczny, parowy lub magiel gazowy.

Pakowarki do odzieży
W pralniach, które obsługują setki klientów, trudno wyobrazić sobie ręczne pakowanie wszystkich ubrań. Do tego celu wykorzystuje się specjalne pionowe maszyny do pakowania w folię. W przypadku odzieży robaczej lub bielizny płaskiej, wyprane rzeczy pakowane są przy użyciu pakowarki poziomej. Dzięki odpowiedniemu zapakowania asortyment jest zabezpieczony przed pobrudzeniem np. w trakcie transportu. 

Stoły do prasowania i manekiny do formowania odzieży ułatwiają ostatni etap czyszczenia odzieży. Dzięki nim można osiągnąć lepsze efekty prasowania, a odzież z łatwością wraca do swojego pierwotnego kształtu. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.