przemyslowe suszarki

Odzież do prania chemicznego - czy tylko chemicznego?

Segregując brudne ubrania często spoglądamy na metki. Jedne jasno określają, iż ubranie nadaje się tylko do prania chemicznego, drugie zaś nakazują pranie w wodzie o temperaturze 40 stopni. Niestety, lecz większość z nas nie posiada pralni chemicznej w domu, dlatego ubrania przeznaczone tylko do obchodzenia chemicznego musimy co jakiś czas zanosić do pralni. Jest to dosyć drogi interes, dlatego zastanówmy się co zrobić, aby w domowych warunkach pozbyć się plam z ubrań, które nadają się "jedynie" do prania chemicznego.

Czyszczenie na sucho to nic innego jak pranie chemiczne. Pralnie korzystają z bardzo silnych detergentów (PER lub Drylene) i dzięki temu ubrania są bardzo czyste. W domowych warunkach również można sobie poradzić z takimi ubraniami, lecz nie możemy się nastawiać na pełne pranie, a na czyszczenie miejsc najbardziej zabrudzonych. Skoro nie wolno prać wodą, to czym? Dobrym rozwiązaniem będzie zakup szmatek z mikrofibry, które usunął niewygodne i niezbyt trudne plamy: zabrudzenia po makijażu, niewielkie zabrudzenia na kołnierzu itd. Możemy też stosować wilgotne szmatki, lecz mogą one powodować zacieki. Korzystając z produktów materiałowych typu jeans warto skorzystać z ... zamrażarki. Zamrożone plamy można zeskrobać lub potraktować słabszą chemią.

Nie zapominajmy o babcinych sposobach. Jednym z nich jest sól. Jeśli pobrudzimy się winem lub smarem, to wystarczy użyć soli do prania. Sól wyciąga wodę a co za tym idzie - większość lub cały brud z ubrania. Możemy posiłkować się także detergentami typu Vanish. Posypujemy zabrudzenie proszkiem, dolewamy nieco wody i czekamy na efekty. Pamiętajmy, aby nie trzeć zabrudzonych miejsc, bo możemy pogorszyć sprawę.

Odzież przeznaczona do prania chemicznego wcale nie musi być tak skomplikowana. Jeśli godnie ją potraktujemy i nie będziemy na siłę panikować, to w warunkach domowych możemy się pozbyć sporej liczby plam. W przypadku większych zabrudzeń szkoda zachodu na szukanie cudownych środków. Jeśli zależy nam na takim ubraniu, to musimy odwiedzić pralnię. Warto posiadać w łazience detergenty oraz rozpuszczalnik organiczny. Dzięki takim środkom niewielkie plamy nie będą dla nas żadnym wyzwaniem.

PS: Produkty takie jak płaszcza nie mogą być prane domowymi sposobami. Nie oznacza to jednak, że za każdym razem musimy odwiedzać pralnię. Płaszcz można wywietrzyć i otrzymamy podobny efekt. Pod warunkiem, iż płaszcz nie jest zabrudzony.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.