przemyslowe suszarki

Jak zoptymalizować czas spędzony w pralni samoobsługowej?

Pranie jest obowiązkiem, który prawdopodobnie niewiele osób lubi. Coraz więcej z nas korzysta z usług samoobsługowych pralni wodnych. Jednak tutaj również trzeba poświęcić sporo czasu, aby wyprać swoje ubrania. Na szczęście istnieją sposoby na usprawnienie całego procesu i zminimalizowanie czasu poświęconego na wizytę w pralni. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak zaoszczędzić czas i cieszyć się czystymi oraz świeżymi ubraniami. 

Posortuj pranie przed wizytą w pralni
Większość z nas mając zamiar odwiedzić pralnię po prostu wysypuje rzeczy z kosza na brudną bieliznę i przekłada je do toreb lub pojemników na pranie. W efekcie w pralni czeka nas ich sortowanie. To krok, którego z pewnością można uniknąć. Zamiast dzielić swoje ubrania, kiedy wkładamy je do maszyn, możemy zawieźć je do pralni podzielone na odpowiednie stosy, oszczędzając mnóstwo czasu! Dzieląc ubrania zwracajmy uwagę nie tylko na ich kolory. Podzielmy je także według rodzajów tkanin, na te, które wymagają prania delikatnego i te, które mogą być prane w zwykłych warunkach. 

Wykorzystaj czas, gdy z pralni korzysta najmniej osób
Mniej ludzi w pralni oznacza więcej urządzeń do wykorzystania. Nie musimy przecież używać jednej pralki. Przy użyciu wielu maszyn możemy uprać kilka ładunków na raz, co znacznie skróci nasz czas spędzony w pralni.

Sprawdź wszystkie ustawienia na urządzeniu, z którego chcesz skorzystać
Sprawdzanie ustawień na maszynie, przed rozpoczęciem ładowania, jest zawsze zalecane. Nigdy nie wiemy, co prała osoba przed nami. Może okazać się, że pralka jest zaprogramowana na cykl niekorzystny dla naszych ubrań albo za długi w stosunku do naszych potrzeb.

Przynieś swój własny detergent do prania
Przyniesienie własnego detergentu przyspiesza proces, ale jest także bardziej ekonomiczną opcją. Przynosząc własne środki chemiczne, mamy pewność, że używamy najlepszego detergentu dla naszej skóry. Każdy z nas preferuje określone środki do prania. Czasami kryterium wyboru jest ich skuteczność, niekiedy odpowiada nam po prostu określony zapach. Konieczność zakupu detergentu z automatu generuje dodatkowe koszty, a poza tym nie wiemy, jaki środek jest używany do prania. Mając wrażliwą skórę możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje w postaci reakcji alergicznej. 

Pranie w pralni samoobsługowej może przebiegać bardzo sprawnie. Wszystko zależy od naszego odpowiedniego przygotowania. 

 

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.