przemyslowe suszarki

Ogólny opis pralnico-wirówek higienicznych na przykładzie modelu firmy Jensen

Pralnico- wirówki mają zastosowanie w procesie prania  wodnego. Łączą w sobie trzy ważne etapy prania wykorzystującego wodę i środek chemiczny, a mianowicie pranie zasadnicze, płukanie oraz odsączanie poprzez wirowanie.

Niektóre modele pralnico wirówek mają dodatkową funkcję nazwaną barierą higieniczną. Zadanie bariery higienicznej polega na odkażaniu i dezynfekcji pranego asortymentu. Pranie z taką właśnie funkcją jest konieczne w zaskakująco dużej ilości przypadków- wszędzie tam, gdzie występuje kontakt z chorobotwórczymi drobnoustrojami ( szpitale, przychodnie, sanatoria, laboratoria itp.), ale też w gastronomii ( hotele, restauracje, bary, przetwórnie spożywcze itp.), często też przy praniu odzieży roboczej i oczywiście wszędzie tam, gdzie wymagają tego przepisy.

Firma Jensen zaproponowała kilka modeli pralnico wirówek z funkcją higieniczną, najbardziej popularne to- HIGIENIC WE 1300 HSP, WE 2050 HSP, WE 2810 HSP. Wszystkie te modele w swojej konstrukcji mają bęben z dostępem do załadunku z jednej strony ( tak zwana brudna) i wyładunkiem z drugiej ( tak zwana czysta strona). Takie czytelne oddzielenie, niekiedy nawet ścianą ( załadunek i wyładunek odbywa się w innym pomieszczeniu, choć maszyna ta sama) jest pożądane i bardzo wygodne w praktyce. Samoczyszczący dozownik na środki piorące i dezynfekujące, specjalnie lakierowane elementy maszyny, dodatkowe uszczelnienia- też czynniki wchodzące  w skład  wymogów bariery higienicznej.

Pralnico- wirówki Jensen z barierą higieniczną charakteryzują się bardzo wysokim stopniem odwirowywania ( stała oddzielenia G powyżej 300), co przekłada się na konkretne oszczędności zarówno energii jak i czasu pracy. Producent zadbał o stabilność konstrukcji wprowadzając bardzo skuteczny system amortyzacji drgań przez co większość modeli nie musi być kotwiczona do podłoża. Ten typ pralnico wirówek pracuje cicho ( 72 decybele), posiada termostatyczną kontrolę temperatury i prędkości wirowania, jest sterowana elektronicznie i pozwala na wybór aż 30 programów prania. Jeśli chodzi o zasilanie to występuje tylko jedna, parowa wersja urządzenia.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.