przemyslowe suszarki

Pralnica tunelowa UNIVERSAL

Pralnica tunelowa Universal firmy JENSEN jest przemysłową maszyną pralniczą wykorzystywaną w technologii prania na mokro. Pralnica tunelowa łączy w sobie wszystkie etapy prania na mokro, czyli załadunek, pranie wstępne, pranie zasadnicze, płukanie,  odsączanie, wirowanie, neutralizacja, suszenie, aż do składania i to wszystko w jednym urządzeniu i to wszystko praktycznie bez obsługowo, a przynajmniej przy jej minimalnym wkładzie. Obsługa ogranicza się do kontroli załadunku, wyboru odpowiedniego programu i odbiorze upranego i gotowego do odbioru asortymentu.

Konstrukcja pralnicy tunelowej UNIVERSAL stanowi jakby rurę, która w rzeczywistości jest bębnem wypełnionym „ śrubą Archimedesa” . Ta śruba de facto oddziela poszczególne komory piorące w których odbywają się poszczególne etapy prania, a dzięki zasadzie Archimedesa wsad jest przesypywany z komory do komory. Komory pralnicze nazywane też są modułami, są one od siebie oddzielone w taki sposób, że nie zachodzi mieszanie się kąpieli, mimo że są ze sobą integralnie połączone.

W zasadzie w każdym modelu pralnicy tunelowej, więc w modelu UNIVERSAL również rozróżnić możemy cztery strefy, które odpowiadają czterem etapom prania wodnego.

Oto one :

– strefa prania wstępnego

– strefa prania zasadniczego

– strefa płukania

– strefa neutralizacji i uszlachetniania

 

Pralnica tunelowa UNIVERSAL to niezwykle nowoczesny model, nic więc dziwnego, że elektronika gra w niej pierwsze skrzypce – jest sterowana elektronicznie, dysponuje ponad stu programami prania i na dodatek jest urządzeniem niezwykle oszczędnym w wydawaniu energii ( zużycie 0,01 kW na kilogram wsadu) i zużyciu wody ( 6 litrów na kilogram wsadu) oraz pary ( 0,4 kg na jeden kilogram wsadu) , na co zasadniczy wpływ ma właśnie automatyczne, elektroniczne sterowanie temperaturą, prędkością, dozowaniem środków piorących. Do obsługi tego modelu pralnicy tunelowej wystarczą dwie osoby, ale praktyka pokazuje, że jedna dobrze wyszkolona osoba, też wystarczy. Pralnica tunelowa UNIVERSAL produkowana jest w kilku wersjach  ładowności ( od 25 do 90 kilogramów), posiada wszystkie potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa i oraz jakości.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.