przemyslowe suszarki

Urządzenia do odwadniania bielizny

Rozróżniamy dwa rodzaje maszyn pralniczych przeznaczonych do odwadniania bielizny- jest to prasa odżymająca nazywana też często prasą membranową, albo wirówka bębnowa. Oba te urządzenia za pomocą innych metod odwadniają wyprany już w procesie prania wodnego, asortyment.

Firma JENSEN produkuje oba typy tych urządzeń. W przypadku pras membranowych jest to model typu SEP  – SEP 25, SEP 36, SEP 50, SEP 72, SEP 90 . W tym wypadku numer oznacza wielkość załadunku, czyli inaczej  ładowność od 25 do 90 kilogramów. Modele pras odsączających JENSEN-SENKING różnią się między sobą również siłą odciskania wody i tak do wyboru są trzy wersje ciśnieniowe- 2,8 Ma, 3,7 Ma, i 5,1 Ma .

Budowa pras membranowych

W skład urządzenia wchodzi : stalowy kosz, żeliwny stempel, powierzchnia dociskowa, która jest gumową poduszką w kształcie stożka wypełnioną wodą, cztery kolumny łączące górną część prasy ze stalową podstawą, gumowe tuleje, płyta podstawowa pokryta gumową powłoką, system hydrauliki zaopatrzony w nowoczesną, bezstopniową pompę ciśnieniową, zbiornik ze stali nierdzewnej służący do gromadzenia odsączonej wody, specjalna fotokomórka umieszczona na końcu docisku, która służy do kontroli wyładunku odsączonej bielizny, stalowe osłony zewnętrzne.

Praca wszystkich proponowanych przez firmę JENSEN SENKING modeli  pras membranowych wygląda w zasadzie  tak samo – wyprana, mokra bielizna dostaje się do specjalnego kosza, który jest  immanentną częścią prasy, membranowej wypadając  najczęściej wprost z ostatniego modułu tunelu pralniczego. Następnie uruchamiany jest  specjalny stempel, który opuszczając się do wypełnionego mokrą bielizną kosza, odciska wodę z siłą, która jest wyznaczana przez wybrany wcześniej przez operatora, program. Po zakończeniu cyklu pracy stempel i kosz są podnoszone, a odsączona do zazwyczaj 45 -50% wilgotności bielizna jest przetransportowywana do suszarek. Trzeba podkreślić, że eksploatacja tego typu urządzeń jest powiązana z recylkulowanym obiegiem wody z tunelu pralniczego, co wpływa nie tylko na ekologię, ale też na  znacznie niższe koszty eksploatacji.

 

Wirówki bębnowe firmy JENSEN- SENKING też odwadniają bieliznę do wilgotności 45-50 %, ale proces odsączania dokonuje się  podczas wirowania w bębnie maszyny. Producent zaproponował cztery wersje ładowności wirówek- 36, 50, 72 i 90 kilogramów. 

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.