przemyslowe suszarki

Jak otworzyć pralnię

Wśród wielu koncepcji i pomysłów na własny biznes warto przyjrzeć się pralniom komercyjnym i rozważyć założenie własnej. Zachęcający może być zwłaszcza brak wstępnych warunków – tego rodzaju działalność może prowadzić każdy, nie są potrzebne specjalne zezwolenia. Jedyne wymagania to posiadanie własnej działalności gospodarczej i oczywiście odpowiednie środki na rozpoczęcie biznesu.

Wybór lokalu

Pomieszczenia powinny być dostosowane do rodzaju prowadzonej działalności, ważna jest ilość pomieszczeń i odpowiednie przewody instalacyjne. Konieczne jest również zapoznanie się ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi stanu technicznego lokalu oraz warunków sanitarnych – są one zawarte w rozporządzeniu z dnia 12 kwietnia 2002 roku.

Optymalną lokalizacją nowej pralni będą z pewnością duże osiedla, centra biurowe albo handlowe. W takich miejscach możemy liczyć na największą liczbę potencjalnych klientów, ważna jest również reklama, która pozwoli zachęcić ich do skorzystania z usług naszej firmy.

Podstawowe wyposażenie

Przedsiębiorca musi zmierzyć się z wyborem urządzeń i dodatkowego wyposażenia – warto wcześniej poznać ofertę firm oraz rozważyć możliwość zakupu używanego sprzętu. Na tym etapie inwestycji należy liczyć się z największymi kosztami, ceny maszyn pralniczych oraz tych przeznaczonych do suszenia odzieży to łącznie nawet kilkaset tysięcy złotych. Uzupełnieniem niezbędnych urządzeń są stoły do prasowania i inne akcesoria, na które też należy przeznaczyć określone środki.

Pracownicy

Jeśli nie decydujemy się na prowadzenie pralni samoobsługowej potrzebny nam będzie odpowiednio przygotowany personel. Trzeba liczyć się z kosztami szkoleń BHP oraz szkoleń z zakresu obsługi urządzeń, szczególnie jeśli stawiamy na nowe technologie i innowacyjne rozwiązania. Należy zadbać również o odpowiedni kontakt z klientem, który zapewnią kompetentne i komunikatywne osoby odpowiedzialne za obsługę.

Koszty prowadzenia biznesu

Dokonując wstępnych kosztorysów i szacując możliwe zyski, trzeba mieć świadomość wielkości comiesięcznych kosztów. Największy udział w nich mają zakupy niezbędnych środków czyszczących i piorących do prania wstępnego i zasadniczego. Również opłaty stałe, takie jak energia elektryczna i woda, mają wpływ na końcowe wyniki finansowe. Nowoczesne technologie stosowane w maszynach piorących znacznie ograniczają zużycie prądu i wody, ale decydując się na urządzenie używane, trzeba liczyć się z nieco wyższymi rachunkami.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.