przemyslowe suszarki

Odzież puchowa - jak z nią postępować?

Puchowa odzież zapewnia ciepło, gdyż wykonana jest z prawdziwego puchu. Ten puch to nic innego jak elementy pierza, które zawierają tłuszcz. Jeśli dodamy do tego elementy konstrukcji odzieży puchowej, to mamy przed oczami najcieplejszą garderobę na jakiej nam zależy.

Posiadanie odzieży puchowej obliguje nas do zainteresowania się sposobami jej czyszczenia. Puch nie powinien być prany w pralce automatycznej częściej, niż dwa razy w sezonie. Najlepiej prać ubranie na początku i w połowie sezonu. Pozostałą część czasu warto poświęcić na cykliczne wietrzenie odzieży puchowej. Dlaczego nie powinno się prać puchu? Ponieważ podczas normalnego prania pierze traci swoje naturalne właściwości, czyli sporą ilość tłuszczu. Traci także puszystość i często prana odzież puchowa nie będzie już tak ciepła, jak w momencie zakupu.

Gdy mamy do czynienia z niewielkimi zabrudzeniami, możemy skorzystać z wilgotnej szmatki lub specjalnej chusteczki zawierającej mydło żółciowe. Ubranie delikatnie pocieramy aż do uzyskania idealnego efektu. Następnie przenosimy je na balkon i suszymy tak długo, aż ubranie będzie suche. Końcowym procesem jest odpowiednie przechowywanie puchu. Nie można go zginać, układać pod naciskiem innych ubrań - takie postępowanie może skutkować pogorszeniem się właściwości grzewczych.

A co w przypadku większych zabrudzeń? Będziemy musieli skorzystać z pralki. Należy pamiętać, aby z odzieży puchowej zdjąć wszystkie klamry, rozluźnić paski oraz sznurki. Jeśli odzież posiada kaptur - należy go zdjąć. Aby mieć pewność, że pranie przyniesie oczekiwany efekt - wirowanie ustawiamy na "minimum" i nie umieszczamy z odzieżą niczego farbującego i przesadnie brudnego. Odzież puchowa jest niezastąpiona, dlatego warto znać zasady jej pielęgnacji.  

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.