przemyslowe suszarki

Opis ogólny pralnico wirówek

 

Pralnico wirówki, to przemysłowe maszyny pralnicze, które łączą w sobie kilka następujących po sobie etapów prania wodnego ( to tak zwane działanie okresowe) w tej samej maszynie, bez konieczności przeładowywania wsadu.

Pralnico wirówki piorą, płuczą i odsączają wodę poprzez wirowanie w jednym bębnie.

Pralnico wirówki różnią się między sobą nie tylko stopniem zaawansowania technologicznego,  ilością dodatkowych funkcji, wielkością i ładownością . Podstawowy podział tych maszyn to :

– pralnico wirówki zasilane energią elektryczną, albo parą

– pralnico wirówki sztywne i posiadające amortyzację

– pralnico wirówki wolnostojące i mocowane do podłoża

 

Najważniejszym elementem konstrukcji pralnico wirówki jest oczywiście bęben. Jest on zbudowany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, podobnie zresztą jak specjalne filtry. Obudowa maszyny wykonana jest ze stali nierdzewnej, uszczelki  z Vitonu, a dozowniki na detergenty i tak zwane połączenia elastyczne z propylenu. Konstrukcja urządzenia zawiera mnóstwo elektroniki- termostatyczna kontrola temperatury, czujniki wirowania oraz sterowanie elektroniczne na każdym etapie pracy pralnico wirówki. W zależności od modelu sterowanie może  być zaprogramowane fabrycznie, może odbywać się za pomocą nowoczesnego sterownika mikroprocesorowego lub tak zwanego programatora nastawnego. Ilość oferowanych programów zależy właśnie od rodzaju sterowania- im bardziej nowoczesny, tym ilość programów większa. 

Pralnico wirówki sztywne  to tradycyjne, starsze modele tego typu maszyn, które nie posiadają amortyzacji i w związku z tym podczas pracy drgania przenoszą się na podłoże, więc muszą być do tego podłoża mocowane ( tak zwane kotwiczenie), mimo że obroty podczas wirowania nie są wysokie, bo nie przekraczają 400 obrotów na minutę. Taki niski stopnień odwirowywania ( stała oddzielenia 70) skutkuje tym, że po zakończeniu cyklu, zanim zostanie przesunięty do wykańczania, wsad musi być poddawany podsuszaniu.

Pralnico wirówki amortyzowane  są nowocześniejsze, posiadają system amortyzacji i w związku z tym nie muszą być kotwiczone do podłoża, charakteryzują się wysokim stopniem odwirowania ( powyżej 850 obrotów na minutę, a stała oddzielenia 300), są ciche i bardzo wydajne.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.