przemyslowe suszarki

Jakie pralnico wirówki wybrać do pralni?

Pralnico wirówki należą do urządzeń pralniczych przeznaczonych do prania w systemie wodnym, czyli przy użyciu wody i detergentu. Przed wejściem na rynek pralnico wirówek, te dwa etapy prania na mokro, a więc pranie zasadnicze i wirowanie, odbywały się w dwu różnych maszynach pralniczych, czyli w pralnicach pranie zasadnicze, a następnie wsad był przemieszczany do wirówek, gdzie następowało odsączanie. Pralnico wirówki połączyły obie te funkcję pranie i odsączanie w jednej maszynie, a tym samym dały konkretne oszczędności energii i czasu pracy, co przekłada się przecież na konkretne sumy pieniędzy.

Na rynku jest bardzo wiele modeli pralnico wirówek- różnią się one między sobą przede wszystkim ładownością ( od małych 5 kilogramowych, aż po wielkie przemysłowe o ładowności nawet 180 kilogramów), prędkością wirowania (pralnico wirówki wysokoobrotowe i niskoobrotowe) i różnym rodzajem podgrzewania ( najczęściej jest stosowane podgrzewanie elektryczne, albo parowe) oraz stopniem zaawansowania  technologicznego.

Wybierając pralnico wirówkę do swojej pralni, należy przede wszystkim dostosować się do jej specyfiki, wielkości, rodzaju usług jakie będziemy wykonywać. Dobór konkretnego modelu i wielkości pralnico wirówki zawsze powinien być dopasowany do konkretnej pralni, przynajmniej w pierwszej kolejności, bo w drugiej zazwyczaj jest to cena. Pamiętajmy jednak, że cena tylko na początku gra tak dużą rolę, potem na plan pierwszy wysuwa się jakość, nowoczesność, niezawodność, energooszczędność i łatwość obsługi maszyny. Lepiej czasem kupić nieco droższą, ale nowocześniejszą i ekonomiczniejszą pralnico wirówkę, bo w trakcie użytkowania zaoszczędzimy i zarobimy więcej, niż kupując okazyjnie tańszą, ale gorszą maszynę.

Kupując maszyny pralnicze warto rozważyć zakup maszyn używanych, oferownaych przez Kannegiesser 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.