przemyslowe suszarki

Opis ogólny suszarko - roztrząsarek

Suszenie jest  bardzo ważnym etapem prania na mokro. W tym właśnie  etapie wykorzystywane są różne maszyny pralnicze, jedną z propozycji, zwłaszcza dla bardzo dużych pralni przemysłowych są  tak zwane suszarko roztrząsarki. Takie urządzenia mają za zadanie podsuszanie, suszenie oraz tak zwane roztrząsanie wypranej już bielizny, ubrań roboczych, lub innego asortymentu przeznaczonego do prania wodnego. Na naszym rynku najlepszymi i przede wszystkim sprawdzonymi producentami suszarko  - roztrząsarek są firmy SENKING i KANNEGISSER.

Dostępne na polskim rynku suszarko – roztrząsarki posiadają dwa rodzaje ogrzewania, a mianowicie ogrzewanie parowe lub gazowe . Te model suszarko- roztrząsarek  mogą być osobnymi maszynami wolno stojącymi, ale najczęściej stanowią końcowy element tuneli pralniczych.

Konstrukcja suszarko roztrząsarki-

Najważniejszym elementem suszarko roztrząsarki jest  oczywiście wykonany z najwyższej jakości blachy perforowanej, bęben. Bęben zawieszony jest na łożyskowej osi i obraca się w obu kierunkach ( rewers). Rewers jest możliwy dzięki temu, że nowoczesny, elektryczny silnik,którym napędzana jest suszarko  roztrząsarka posiada tak zwaną przetwornicę częstotliwości, która umożliwia i płynną zmianę obrotów bębna  i rewers. Ponieważ podczas pracy tworzy się bardzo dużo wilgotnego powietrza, bardzo istotne jest jego odprowadzanie, dlatego równie istotnym elementem konstrukcji maszyny jest wykonany z blachy nierdzewnej, wysokiej jakości i wydajności filtr powietrza. W razie zanieczyszczenia filtra  w sposób automatyczny włącza się  specjalne zabezpieczenie, które po prostu odcina zasilanie. Doskonała  izolacja  przekłada się na wysoką sprawność cieplną i w konsekwencji na spore oszczędności energii. W konstrukcji znajdziemy tez wiele elektroniki- urządzenie jest sterowane elektronicznie za pomocą nowoczesnego programatora, który daje możliwość wyboru ponad stu programów pracy.

Dostępne na rynku model suszarko roztrząsarek różnią się pomiędzy sobą głównie ładownością ( 30, 50, 75, 100, 140, 190 i 240 kilogramów ) oraz stopniem zaawansowania technologicznego. Wszystkie modele posiadają wymagane przez Unię Europejską certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.