przemyslowe suszarki

Opis ogólny suszarek bębnowych

Najczęściej wybieranym modelem maszyny pralniczej wykorzystywanej w bardzo istotnym etapie suszenia procesu prania wodnego- jest suszarka bębnowa.

Jest wiele typów suszarek (  np. - szafowa,komorowa, suszarko- roztrząsarka ), ale bębnowa należy do najpopularniejszych, zapewne dlatego, że jest najbardziej uniwersalna, bo służy do podsuszania, kondycjonowania, przewietrzania i suszenia wszystkich typów bielizny oraz odzieży .

Jak sama nazwa wskazuje kluczowym elementem suszarki bębnowej jest bęben. Bęben zbudowany jest z perforowanej stali nierdzewnej, zawieszony jest na specjalnej łożyskowanej osi, a taka konstrukcja powoduje precyzyjniejsze obroty z możliwością rewersu, oraz regulacji. Płynna regulacja obrotów przekłada się na lepszy obieg powietrza wewnątrz bębna, więc proces suszenia jest bardziej efektywny. Do usuwania nadmiaru wilgotnego powietrza ( wydatek obiegowego powietrza podczas pracy suszarki to 1200-3600 metrów sześciennych na jedną godzinę pracy ) potrzebne są wydajne, filtry, które wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Producent wprowadził tez w konstrukcję suszarki dodatkowe zabezpieczenie polegające na tym, że w razie zapchania filtra  i jakichkolwiek kłopotów z szybkim usuwaniem wilgotnego  powietrza, natychmiast odcinane jest zasilanie. W tego typu maszynach pralniczych najczęściej spotykamy zasilanie elektryczne, ale też gazowe i parowe.

Zarówno załadunek mokrego wsadu, jak i wyładunek suchego odbywa się z przodu suszarki przez specjalne, zazwyczaj okrągłe hermetycznie zamykane drzwi.

Nowoczesne suszarki bębnowe zawierają w swojej budowie mnóstwo elektroniki- są wyposażone w mikroprocesorowe sterowniki programowalne, które umożliwiają dopasowanie programu do rodzaju, ilości i wielkości odzieży , czy bielizny. Mają specjalne termostaty, czujniki wilgotności, funkcję chłodzenia wsadu ( cool- down), można też z łatwością zaprogramować suszenie odpowiadające wymogom nawet delikatnych tkanin.

Na rynku znajdziemy szeroką ofertę modeli nowoczesnych suszarek bębnowych spełniających wyśrubowane normy środowiska, jakości, bezpieczeństwa, potwierdzone zresztą stosownymi certyfikatami. Jest wielu producentów, ale najlepsi to JENSEN, ELEKTROLUKS i KENNEGIESSER. Warto również zapoznać się z tunelami suszącymi 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.