przemyslowe suszarki

Suszarka Kannegiesser PowerDry

W technologii prania wodnego, szczególnie ważny i dla jakości wykonywanej usługi i przede wszystkim dla bezpieczeństwa tkanin, jest proces suszenia. Podczas suszenia na tkaninę oddziałuje strumień powietrza o zróżnicowanej temperaturze, a to znacznie osłabia strukturę tkaniny i naraża ją  na kurczenie, a w przypadku bardzo delikatnych tkanin, nawet na zniszczenie . Między innymi z tego właśnie powodu część delikatnych, naturalnych tkanin, nie powinna być prana w systemie wodnym. Zresztą jest coraz więcej specjalistycznych tkanin ( np. sportowych, górskich itp.), których pranie jest bardzo wymagające i raczej nie do przeprowadzenia w warunkach domowych, więc pralnie muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i proponować nowe rozwiązania technologiczne, nowe maszyny, które bezpiecznie wypiorą i wysuszą takie tkaniny.

Firma Kannegiesser nieustannie pracuje nad spełnieniem tego typu oczekiwań, a efektem jest między innymi propozycja nowoczesnej, wysokowydajnej suszrki Kannegiesser PoweDry, która zapewnia doskonałe i przede wszystkim  bezpieczne suszenie  różnego rodzaju tkanin- od bawełny, frotte, poprzez tworzywa sztuczne, laminaty, mikrofazy i delikatne tkaniny mieszane. Taki efekt był możliwy do osiągnięcia  dzięki zastosowaniu w Kannegiesser Power Dry nowatorskiej technologii przepływu powietrza. W skrócie można opisać tą metodę w następujący sposób – nowa konstrukcja bębna suszącego o bardzo dużym przekroju, pozwala na bardziej optymalne i kontrolowane wykorzystanie prądu suchego powietrza, którego temperatura i siła jest sterowana elektronicznie w zależności od rodzaju wsadu. Nie bez znaczenia jest to, że bęben wykonany jest ze specjalnej stali nierdzewnej. Wszystkie te czynniki powodują, że wsad w bębnie rozkłada się bardziej równomiernie, jest efektywniejszy przepływ powietrza, a w konsekwencji cały proces jest skuteczniejszy, szybszy i bezpieczniejszy dla struktury podawanej temu procesowi tkanin.
Suszarka Kannegiesser PowerDry należy  do czołówki najbardziej wydajnych modeli, jest jednocześnie bardzo oszczędna, a wszystko dlatego, że zastosowano najnowocześniejszą technologię ECO2power, która umożliwia maksymalne wykorzystanie energii.

Osługujący maszynę pracownicy zwracają uwagę na o wiele większą wygodę jej użytkowania, a to dlatego, że konstruktorzy maszyny wykorzystali wysoki kąt obrotu, a łatwość i szybkość załadunku i przeładunku też przekładają się na konkretne oszczędności czasu i pieniędzy.
Producent zaproponował wybór kilku ładowności Kannegiesser PoweDry ( od 40 do 100 kilogramów ), wszystko po to, aby łatwiej dopasować możliwości maszyny do potrzeb konkretnej pralni i jej klientów, a przez co suszarka sprawdzi się zarówno w małych zakładach pralniczych, jak też w wielkich pralniach przemysłowych .

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@lgdnapiaskowcu.pl

Na naszej stronie znajdziesz wszelkiego rodzaju urządzenia, jakie warto zakupić do pralni oraz ich charakterystykę. Zapraszamy do czytania.